8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-44006088

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
 

ثبت شرکت در کانادا

موسسه حقوقی رسپینا > ثبت شرکت  > ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا به علت موقعیت عالی  و مزایای زیادی که این کشور دارد بسیار پر طرفدار است. افرادی که می‌توانند یک کسب‌وکار پر رونق به راه بیندازند  و از پس هزینه‌ ثبت شرکت آن بر می آیند، این کشور را به عنوان هدف اقتصادی خود انتخاب کنند. کشور کانادا در شمالی‌ترین بخش قاره آمریکا واقع است و از لحاظ مساحت کشوری بسیار وسیعی می باشد.

کشور کانادا به دلیل وجود ذخایر ارزشمند طلا، اورانیوم، سرب، نفت و گاز جزو ثروتمندترین نقاط جهان بشمار می آید. پس ثبت شرکت در کانادا می‌تواند انتخابی بسیار مطمئن و عالی باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد شرایط و مراحل ثبت شرکت در کانادا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

قوانین مهم در مورد ثبت شرکت در کانادا:

مناسب ترین روش برای گرفتن اقامت در کانادا، سرمایه‌گذاری در این کشور است. بسیاری از افراد این روش را جهت گرفتن اقامت انتخاب می‌کنند و مزایایی مانند دریافت ویزای ثبت شرکت در کانادا را کسب می‌کنند. البته این کار مراحل و شرایطی خاص خود را دارد.

در گام نخست بایستی مجوز سرمایه‌گذاری از فدرال صنعت دریافت کنید. البته برای افرادی که عضو کشورهای سازمان تجارت جهانی (OMC) هستند، قوانینی به منظور رفع محدودیت‌ها و آسان شدن کار وضع گردیده شده است.

اما افرادی که خارج از اتحادیه کانادا هستند، تحت کنترل کشور کانادا خواهند بود. هویت، منافع و حق رای این اشخاص طبق قوانین کانادا مشخص گردیده. چنانچه یک فرد خارجی بیشترین مقدار سهام شرکت را داشته باشد و بتواند رای بدهد، سرمایه‌ آن شرکت تحت کنترل دولت خواهد بود.

البته به تازگی پارلمان فدرال کانادا از طریق موافقت نامه‌های سازمان OMC تصمیماتی را جهت برداشتن  محدودیت‌های مقدار سهام را برای افراد خارجی اخذ کرده است.

تاسیس شعبه شرکت در کانادا مطابق موافقت‌نامه سازمان تجارت جهانی (OMC) و موافقت‌نامه (ALENA) دارای دو شرط می باشد:

بانک خارجی نمی‌تواند پس از افتتاح شعبه فعالیت کند. اما در حالتی که وزیر امور اقتصادی و دارایی افتتاح بانک را برای دولت کانادا مفید بداند و آن کشور هم در مورد بانک‌های کانادایی رفتاری بدین شکل داشته باشد، بانک مورد نظر می‌تواند فعالیت کند.

برای داشتن بیش از یک شعبه از بانک خارجی، مجوز وزارتخانه مربوطه ضروری  است.

قانون سرمایه گذاری کانادا:

قانون سرمایه‌گذاری کانادا آسان تر از قانون بانک‌ها می باشد و مشکلات کمتری برای سرمایه‌گذاران خارجی به وجود می‌آید. و نیز قانون می‌گوید که مالکیت وسایل ارتباطی و رادیویی بایستی در کنترل تبعه کانادا باشد. از طرف دیگر، سرمایه‌گذاری در رابطه با منابع اورانیوم است. فرد خارجی می‌تواند حداکثر ۴۰% از سهام این منابع را در اختیار بگیرد.البته به این سختی هم نیست و دولت بعضی از مجوزها مانند حمل‌ونقل زمینی، دریایی، هوایی و صید بازرگانی را به افراد خارجی می‌دهد. البته توجه داشته باشید که خرید و فروش زمین‌های کشاورزی برای افراد خارجی ممنوع می باشد.

مورد دیگر انتقال زمین است. البته در این مورد هم محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال انتقال‌دهنده باید مالیاتی برابر با ۳۳% از ارزش زمین را پرداخت کند. همچنین اکثریت مدیران در شرکت‌های سهامی بایستی مقیم و تبعه کانادا باشند.

شرایط ثبت شرکت در کانادا:

انتخاب عنوانی برای شرکت

انتخاب استانی که قصد ثبت شرکت در آن را دارید.

بیان همه مسئولیت‌ها و انتقالات سهام در شرکت

انتخاب شرکت‌های وابسته به شرکت تازه تاسیس شما

انتخاب اعضای هیئت مدیره

تعیین قوانین و مقررات شرکت

 ثبت شرکت در کانادا چه مزایایی دارد؟

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کانادا اصلی ترین  مزیتی است که این کار دارد. اما در کنار زندگی در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا، می‌توانید از مزیت‌های مختلف دیگری هم برخوردار شوید.

رسیدگی به پرونده‌ها در کمترین زمان ممکن

داشتن پاسپورت کانادایی با سرمایه‌گذاری در این کشور

تحصیل رایگان برای همه فرزندانتان

بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر

از آنجایی که جمعیت زیادی از ایرانیان در کشورهای مختلف کانادا زندگی می‌کنند، زندگی مهاجران تازه‌وارد ایرانی راحت‌تر خواهد بود.

ثبت شرکت در کانادا از چند روش امکان پذیر است؟

ایجاد شرکت

در این روش کل مسئولیت کسب‌وکار به خود شرکت مربوط می‌شود و صاحبین مسئولیتی نخواهند داشت. این کار همانند ثبت شرکت در ایران به روش‌های سهامی خاص یا عام است. یعنی شرکت به عنوان یک شخصیت حقوقی به حساب می آید. در این روش به حداقل دو نفر عضو نیاز هست. همچنین اگر شرکت ورشکسته شود، صاحبان آن ورشکسته نخواهند شد. البته این روش ثبت شرکت هزینه بسیاری خواهد داشت.

مشاغل انفرادی

این روش ثبت آسان‌تر از سایر روش ها است. به این صورت که شرکت به اسم یک نفر ثبت می‌شود اما مشکلی که دارد است این است که معمولا مالیات آن بالاتر است. دلیل آن هم این است که درآمد شرکت با درآمد خود فرد جمع می‌شود.

در این روش فرد مسئولیت کلی دارد و به همین دلیل با ورشکستگی شرکت، ممکن است شخص نیز کل دارایی‌اش را از دست بدهد. این روش یک ایرادی که  دارد این است که اگر شخص سابقه ورشکستگی زیادی داشته باشد، ورشکسته اعلام می‌شود و این موضوع اصلا برای تاجر یا سرمایه‌گذار خوب نیست.

مشارکت

این روش بسیار شبیه به ثبت شرکت به صورت مشاغل انفرادی است. یعنی معمولا دو یا چند شخص شریک هستند و یک سازمان را تاسیس می‌کنند. این روش به علت مسائل حقوقی پیچیده‌، توسط زن و شوهرها انجام می‌گردد. تفاوت روش مشارکتی با روش قبلی در این است که درآمد یا ضرر شرکت بین شرکا تقسیم می‌شود. توجه داشته باشید که ثبت شرکت به این روش کمی سخت‌تر از روش مشاغل انفرادی است.

فرد سرمایه‌گذار باید دارای سه شرط باشد که این در زیر به بررسی این سه شرط می پردازیم:

فرد در طی پنج سال گذشته حداقل سه سال سابقه مدیریت در یک شرکت ایرانی را داشته باشد.

حداقل ۱٫۶۰۰٫۰۰ دلار کانادا شامل پول نقد، سهام یا ملک داشته باشد. همینطور باید ثابت کند دارایی های خود را از راه‌های قانونی به دست آورده است.

پس از اینکه سرمایه‌گذاری از طرف دولت فدرال یا ایالت کوبک تایید شد، سرمایه‌گذار باید مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا را به مدت پنج سال (بدون بهره) در اختیار دولت فدرال یا ایالت کوبک قرار دهد. یا می‌تواند هزینه را به یکی از بانک‌های مورد اعتماد دولت واریز کند. بانک نیز حدودا مبلغ ۱۸۰ هزار دلار کانادا را به عنوان بهره و مخارج دیگر دریافت ‌کند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کانادا

 • ارائه اساسنامه امضا شده، شرکت‌نامه، اظهارنامه و ارائه تقاضانامه شرکت
 • ارائه فرم‌های بیمه همه کارکنان شرکت
 • ارائه همه مدارک هویتی شرکا و سهامداران شرکت
 • ارائه فرم مالیاتی و سرمایه شرکت
 • ارائه تاییدیه درخواست ثبت شرکت و مدارک هویتی به اتاق بازرگانی
 •  شرایط مدیر عامل شرکت در کانادا
 • مدیر عامل باید بالای  ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • مدیر عامل بایستی گواهی عدم سوء پیشینه در دادگاه را ارائه دهد.
 • متقاضی تاسیس شرکت نباید قبلا ورشکسته شده باشد.
 • در صورتی که همه اعضای هیئت مدیره نمی‌توانند در کانادا ساکن باشند، باید نماینده‌ای از شرکت در کانادا اقامت داشته باشد.
 • مدیر عامل باید بودجه شرکت را در راه‌های صحیح به مصرف برساند.
 • تمام سرمایه شرکت باید بیمه شود.
 • حساب‌های شرکت باید کاملا مشخص شوند.
 • رسیدگی به تمام حسابرسی‌های مالیاتی شرکت لازم است.
 • انتقال سهام به سهام‌داران شرکت لازم است.
 • ارائه گزارش‌های شرکت نیز لازم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  و جهت اخذ مشاوره رایگان میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید .

در پایان صمیمانه از همراهیتان سپاس گزاریم امیدواریم مطالعه این مطالب برایتان سودمند بوده باشد.

جهت تماس با هر بخش لطفا با مشاور مربوط تماس بگیرید.

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، نبش خیابان عقیل،پلاک ۳۷۴ ،مجتمع البرز طبقه ۷ واحد ۳۷

تلفن: ۴۴۰۰۶۰۸۸ و ۴۴۰۰۶۰۸۷

ایمیل: info@respinasabt.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید