8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-44006088

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
 

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

موسسه حقوقی رسپینا > ثبت شرکت  > چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

چرا ثبت شرکت کنیم:

در موضوع ثبت شرکت ممکن است این سوال ها برایتان پیش بیاید که با این شرایط نامناسب اقتصادی ثبت شرکت چه لزومی دارد ؟ و اصلا چرا باید خودمان را درگیر موارد حقوقی و قانونی زیاد کنیم ؟ ثبت شرکت چه منافعی برای ما دارد؟

قطعا ثبت شرکت مسئولیت و عواقبی به دنبال دارد اما وقتی آمار تعداد شرکت های ثبت شده در ایران را مطالعه کنیم با خلاف این موضوع روبرو میشویم چرا که  باوجود تمام مشکلات اقتصادی ثبت شرکت در ایران  رشد بسیار زیادی داشته. این نکته را که فواید شرکت بیش از مضرات آن است را نباید نادیده گرفت .انجام هر نوع کار تجارتی و خدماتی در قالب یک شخصیت حقوقی امتیازات زیادی برای صاحبین خود به همراه دارد. و در اینکه ثبت شرکت بهترین و قوی ترین راه برای دستیابی به سود و اعتبار بالاتر هست و همچنین راهی است که می توان از طریق آن به پیشرفت های مالی و اقتصادی با دستیابی به اهداف بزرگتر و دامنه کاری بالاتر می باشد هیچ شکی نیست. فواید ثبت شرکت همیشه از معایب آن بیشتر بوده و هست و باید برای به دست آوردن موقعیت مالی و اعتباری بهتر کمی هم سختی را به جان خرید. در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره میکنیم

با ما همراه باشید :

مزایای ثبت شرکت :

_ انام تمامی فعالیت ها به شکل قانونی:  هر فعالیتی که به شکل قانونی باشد، بهتر می‌تواند پیشرفت کند. در این صورت کار و تجارت حالت رسمی ‌تری دارد و ارزشمند خواهد بود. همچنین شرکت‌ها قانون‌مدار هستند و مقررات بر فعالیت آن‌ها نظارت دارد.

-در قالب یک شرکت ثبت شده اشخاص میتوانند از بانکها و موسسات  تسهیلات و وام  تهیه کنند.

_ تمام اعضا مسئولیت خواهند داشت.

ثبت یک شرکت، بار مسئولیت را از دوش یک نفر برمی‌دارد و باعث می‌شود سود و زیان بر همه اعضا تاثیر داشته باشد.

_ شرکت در مناقصه‌ ها و مزایده‌ها: 

هر فرد به تنهایی نمی‌تواند در مزایده‌ها و مناقصه‌ها شرکت کند. این مورد با وجود یک شرکت به راحتی حل می‌شود. در این صورت فرصت‌های خوب از دست نمی‌روند.

-در قالب شرکت ثبت شده است که اشخاص  هرکدام با تخصص و حرفه ی مختص به خود میتوانند کنار هم جمع شوند اما هنگامی که شخص, حقیقی باشد تنها یک نیرو یا مهارت یا تخصص وجود دارد

 _ اعطای نمایندگی برندها و شرکت‌های بزرگ به سایر شرکت‌ها:

زمانی یک فعالیت رشد چشمگیر داشته باشد صاحبان آن حرفه قطعا به دنبال گسترش دامنه فعالیت و‌ توسعه کار خود می باشند ، تنها پس از ثبت شرکت میتوان نمایندگی و شعب را در شهر ها و‌ مکان های دیگر افتتاح کرد.

_ واضح بودن تمام اطلاعات شرکت‌ها:

بنابراین بعد به ثبت رساندن شرکت، نباید ابهامی در مورد آن وجود داشته باشد.

-در بازار کار مشتری ها ترجیح میدهند کار یا پروژه ی خود رابه یک شرکت ثبت شده بسپارند تا یک شخص,  شاید یکی از دلایلش این باشد که براحتی میتوان اطلاعات یک شرکت ثبت شده از جمله زمان و سال ثبت ، محل و ادرس شرکت ، میزان سرمایه و نام مدیران و سهامداران شرکت  از روزنامه رسمی کشور  دراورد چون اطلاعات شرکتها جهت درج در روزنامه رسمی و اطلاع عموم منتشر می گردد.

_اعتبار شرکت :

با گذشت زمان از تاریخ ثبت، اعتبار شرکت بیشتر و بیشتر می‌شود. در این صورت سرمایه‌گذاران بیشتری جذب خواهید کرد.

_ برخورداری از سرمایه

می‌توان از عنوان و برند شرکت برای جذب سرمایه‌گذار و افزایش توان شرکت استفاده کرد. یکی دیگر از روش‌ها، افزایش شریک یا سهامدار می‌باشد. می‌توانید سهام شرکت را بفروشید و از سرمایه‌های جدید بهره ببرید.

-با ثبت شرکت تخصص ها و مهارت  ها یا نیروی کار چند برابر میشود و به دنبال آن  میزان سود و بازدهی و موفقیت افراد بیشتر می شود .

ثبت شرکت با وجود مزایای زیادی که دارد و در بالا به مواردی از آنها اشاره کردیم معایبی هم دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم، البته ناگفته نماند این معایب در برابر مزایای ثبت شرکت موارد خاصی نیست.

-از اصلی ترین  معایب ثبت شرکت پرداخت  مالیات است که درحال حاضر باتوجه به الکترونیک بودن ثبت شرکت  و وصل شدن آنلاین سامانه ثبت شرکتها با سازمان امور مالیاتی اطلاعات شرکتها در اختیار سازمان امور مالیات قرار میگیرد. البته توجه داشته باشید که این موضوع خیلی نگران کننده نیست زیرا اشخاص حتی به صورت حقیقی هم باتوجه به حرفه و کسب و کارشان مشمول پرداخت مالیات می شوند .البته مالیات بر مبنای درآمد شرکت و سود حاصل از کار و فعالیت محاسبه می‌گردد. در این صورت ممکن است شرکتی فعالیت نداشته باشد. کافی است اظهارنامه‌ای مبنی بر عدم فعالیت پر نماید. سپس آن را به اداره مالیات بدهد.

_پرداخت حقوق و بیمه کارکنان

پرداخت حقوق بر اساس قانون اداره کار و بیمه تامین اجتماعی، بر عهده مسئولین شرکت است. در واقع بر اساس قانون، این کار الزامی است.

_ ثبت یک مکان: از دیگر موارد اجباری در زمان ثبت یک شرکت، ثبت مکانی مشخص (مالکیت یا اجاره‌ای) برای انجام فعالیت‌ها است. ارائه سند یا اجاره‌نامه شرکت اجباری است.

_ نیازمند بودن به سرمایه اولیه

شروع کار در یک شرکت نیاز به سرمایه کافی برای پرداخت حقوق و مزایا است. در واقع تا زمانی که شرکت به سود برسد، باید مسئولین از جیب خود پرداخت کنند. پس داشتن سرمایه الزامی است.

آشنایی با قوانین مربوط به تجارت

-از دیگر معایب میتوان به هزینه ی ثبت شرکت و زمان و پروسه ی انجام ثبت اشاره کرد که این مورد هم در مقایسه با پروسه‌های دیگر اداری و با کمک مشاورین ما در مجموعه ثبت دانا بسیار سریع می‌باشد.

با توجه به توضیحات داده شده فکر میکنم دیگر تردیدی در ثبت شرکت نداشته باشید.جهت کسب اطلاعات بیشتر  و جهت اخذ مشاوره رایگان میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید .

در پایان صمیمانه از همراهیتان سپاس گزاریم امیدواریم مطالعه این مطالب برایتان سودمند بوده باشد.

تماس با ما

جهت تماس با هر بخش لطفا با مشاور مربوط تماس بگیرید.

آدرس: تهران، بلوار آیت الله کاشانی، نبش خیابان عقیل،پلاک ۳۷۴ ،مجتمع البرز طبقه ۷ واحد ۳۷

تلفن: ۴۴۰۰۶۰۸۸ و ۴۴۰۰۶۰۸۷

ایمیل: info@respinasabt.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید